Specjalista/Starszy Specjalista w Wydziale ds. Rozliczeń Osób Uprawnionych w Departamencie Współpracy Międzynarodowej (1 etat / umowa na zastępstwo)

Status

GŁÓWNE ZADANIA:

  • prowadzenie spraw związanych z procesem rozliczania kosztów świadczeń opieki zdrowotnej na zasadach wynikających z koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, w tym w szczególności:
  • weryfikacja formularzy i dokumentacji rozliczeniowej przekazywanej przez oddziały wojewódzkie NFZ w związku z leczeniem na terytorium Polski osób uprawnionych na podstawie przepisów o koordynacji;
  • przedstawianie instytucjom łącznikowym państw członkowskich roszczeń Funduszu NFZ w związku z leczeniem na terytorium Polski osób uprawnionych do świadczeń na podstawie przepisów o koordynacji;
  • prowadzenie wyjaśnień z instytucjami łącznikowymi państw członkowskich w zakresie kwestionowanych polskich indywidualnych roszczeń, zgodnie z terminami określonymi w przepisach o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz w Decyzjach KA;
  • ustalanie ostatecznej kwoty wierzytelności z tytuły udzielenia świadczeń zdrowotnych osobo uprawnionym na terytorium Polski;
  • przygotowywanie dla Biura Księgowości dokumentacji dotyczącej płatności dokonywanych przez inne państwa członkowskie;
  • sporządzanie dokumentacji korygującej wystawionych roszczeń na podstawie danych przekazywanych z OW NFZ;
  • monitorowanie terminowości regulowania należności Funduszu przez inne państwa członkowskie oraz w uzasadnionych przypadkach wystawianie not odsetkowych.

WYMAGANIA:

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie: wyższe;
  • lata pracy zawodowej:

Stanowisko specjalisty:

  • minimum 3 lata pracy zawodowej w przypadku posiadania wykształcenia wyższego,

Stanowisko starszego specjalisty:

  • minimum 4 lata pracy zawodowej w przypadku posiadania wykształcenia wyższego;
  • ogólna wiedza o zasadach i strukturze funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej w kraju oraz o systemie zabezpieczenia społecznego wynikającego z przepisów unijnych;
  • bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft Office, w tym w szczególności w zakresie obsługi arkusza kalkulacyjnego Excel;
  • znajomość języka angielskiego lub niemieckiego pozwalająca na pracę z dokumentacją obcojęzyczną i realizację zadań przewidywanych na stanowisku;
  • doświadczenie w pracy w administracji publicznej, samorządowej lub w innych jednostkach sektora finansów publicznych.

Wykształcenie należy potwierdzić dyplomem ukończenia uczelni wyższej; wskazane w ogłoszeniu lata pracy należy potwierdzić świadectwami pracy / zaświadczeniem o zatrudnieniu  / aktualnym wyciągiem z CEIDG.

Wymagania dodatkowe:

  • doświadczenie z zakresu współpracy międzynarodowej w obszarze rozliczeń kosztów świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie umów międzynarodowych i/ lub przepisów wspólnotowych;
  • doświadczenie w pracy z wykorzystaniem dedykowanych systemów informatycznych wspierających realizację obowiązków;
  • komunikatywność, umiejętność współpracy w zespole;
  • zaangażowanie i odpowiedzialność w miejscu pracy;
  • wysoka kultura osobista;
  • rzetelność i skrupulatność w realizacji powierzonych zadań;
  • umiejętność rozwiązywania zagadnień problemowych;
  • umiejętność pracy pod presją czasu.

Wymagane dokumenty:

  • CV;
  • podpisany kwestionariusz osobowy;
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
  • kopie dokumentów potwierdzających lata pracy zawodowej wymagane w ogłoszeniu z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie lub prowadzenia działalności gospodarczej;
  • kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi;
  • podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią Ci aplikowanie.

W przypadku dodatkowych pytań jesteśmy dostępni pod adresem e-mail: .

Dokumenty w formie papierowej należy składać do 01.10.2024 r. w zamkniętych kopertach, bezpośrednio w siedzibie Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia (kancelaria czynna w godzinach 8.00 – 16.00) lub przesłać na adres:

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia

ul. Rakowiecka 26/30

02-528, Warszawa

z dopiskiem: oferta pracy DWM/24/183

Podmiot publikujący: Centrala NFZ
Publikujący informację: Michał Różański
Źródło: Biuro Spraw Pracowniczych