O NFZ
Ogłoszenia o pracę
Specjalista w Wydziale Gospodarki Lekami
Szczegóły oferty
GŁÓWNE ZADANIA:
- Zawieranie, ewidencjonowanie i aktualizowanie umów z aptekami na świadczenia jakimi są szczepienia wykonywane w aptekach, dyżury aptek oraz programy pilotażowe realizowane w aptekach, udzielanie informacji aptekom/punktom aptecznym w zakresie zawierania i realizacji zadań związanych z umową.
- Monitorowanie rozliczeń refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych oraz innych usług udzielanych w aptekach na poziomie przekazywania komunikatów elektronicznych przez apteki.
- Prowadzenie systematycznych analiz w zakresie refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych oraz innych usług udzielanych w aptekach.
- Przygotowywanie sprawozdań okresowych dla Centrali w zakresie danych przekazywanych w uzgodnionych zestawieniach refundacyjnych.
- Podejmowanie czynności w zakresie rozpatrywania zgłoszeń świadczeniobiorców dotyczących nieprawidłowości w zakresie udzielonych świadczeń opieki zdrowotnej, stwierdzonych przez nich na podstawie danych udostępnionych za pośrednictwem IKP.
- Prowadzenie czynności sprawdzających na postawie art. 61w ustawy o świadczeniach u świadczeniodawców realizujących umowy w zakresach pozostających we właściwości wydziału oraz stosowanie w uzasadnionych przypadkach sankcji, o których mowa w art. 61x ustawy o świadczeniach, zgodnie z postanowieniami umowy.
- Wnioskowanie do Prezesa Funduszu o przeprowadzenie kontroli w tym również w związku z zaistnieniem przesłanek, o których mowa w art. 61v ust. 1 ustawy o świadczeniach.
WYMAGANIA:
Wymagania konieczne:
- Wykształcenie: średnie lub wyższe
- Lata pracy zawodowej: przy wykształceniu średnim – 5 lat stażu pracy; przy wykształceniu wyższym – 3 lata stażu pracy.
Wymagania dodatkowe:
- Mile widziane doświadczenie w pracy w aptekach ogólnodostępnych. Doświadczenie w analizach z obszaru systemu ochrony zdrowia.
- Znajomość przepisów dotyczących gospodarki lekami oraz udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w aptekach ogólnodostępnych, w szczególności:
- ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych,
- ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi,
- ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych,
- ustawy prawo farmaceutyczne, jak również aktów wykonawczych do w/w ustaw dotyczących gromadzenia danych o zrealizowanych receptach i udzielonych świadczeniach przez apteki i przekazywania ich do NFZ, w tym:
- rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie recept,
- rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów na realizację recept oraz ramowego wzoru umowy na realizację recept,
- rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.
- Dobra znajomość obsługi komputera (pakiet Microsoft Office – Word, Excel).
- Zdolność logicznego i analitycznego myślenia, samodzielne rozwiązywanie problemów;
- Umiejętność organizacji pracy własnej;
- Szybkie adaptowanie się do zmian, jakie zachodzą w pracy;
- Koordynowanie i wykorzystywanie zasobów potrzebnych do realizacji zadań;
- Umiejętność poprawnego formułowania pism urzędowych;
- Sumienność, komunikatywność, odpowiedzialność
- Odporność na stres, dbałość o szczegóły.
Wymagane dokumenty:
- CV,
- podpisany kwestionariusz osobowy,
- kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
- kopie dokumentów potwierdzających lata pracy zawodowej z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie lub prowadzenia działalności gospodarczej,
- kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi,
- podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów).
Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią Ci aplikowanie.
Narodowy Fundusz Zdrowia ma wdrożoną „Procedurę zgłoszeń wewnętrznych” zgodnie z Ustawą z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów. Sygnalista może dokonać zgłoszenia pisemnie z wykorzystaniem internetowego formularza zgłoszenia, dostępnego na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Narodowego Funduszu Zdrowia. Wszystkie informacje są dostępne pod adresem:
W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy dostępni pod nr telefonu: 58 75 12 730.
Dokumenty w formie papierowej należy składać do 19.11.2024 roku w zamkniętych kopertach, bezpośrednio w siedzibie Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, przy ul. Marynarki Polskiej 148 w Gdańsku (kancelaria czynna w godzinach 8.00 – 15.30) lub przesłać na adres:
Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia
80-865 Gdańsk, ul. Marynarki Polskiej 148.
(decyduje data wpływu oferty do Oddziału)
z dopiskiem: oferta pracy Gdańsk/24/21
lub elektronicznie – za pośrednictwem elektronicznego systemu rekrutacyjnego.