Zarządzenia Prezesa
Baza Aktów Własnych
WAŻNE! Od 28 stycznia 2022 r. wszystkie zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia są publikowane w Bazie Aktów Własnych (BAW): baw.nfz.gov.pl.
W Bazie Aktów Własnych znajdziesz:
- tekst wydanego zarządzenia Prezesa NFZ
- tekst ujednolicony zarządzenia
- tekst porównawczy oraz jego wersję skróconą
- tekst pierwotny zarządzenia.
Dzięki bazie zyskujesz dostęp do obowiązującego stanu prawnego. Możesz też sprawdzić zakres wprowadzonych zmian w dokumencie. Wystarczy, że klikniesz zakładkę "NOWELIZACJE" - "Tekst porównawczy" lub "Tekst porównawczy skrócony".
Tekst zarządzenia i załączniki możesz pobrać w formach:
- xml
- doc
- oraz (w odpowiednich przypadkach) także w xlsx/xls (Excel).
Zarządzenia Prezesa NFZ
Zarządzenie Nr 30/2009/DSOZ
Zarządzenie Nr 30/2009/DSOZ
Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia
z dnia 13 lipca 2009 r.
zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju rehabilitacja lecznicza
Na podstawie art. 102 ust. 5 pkt 21 i 25 oraz art. 146 pkt 1 i 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027, zpóźn. zm. 1) zarządza się, co następuje:
§ 1.
W zarządzeniu Nr 85/2008/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 15 października 2008 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju rehabilitacja lecznicza, zmienionego zarządzeniem Nr 17/2009/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 11 marca 2009 r. zmieniającym zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju: rehabilitacja lecznicza, wprowadza się następujące zmiany:
1) w § 9 dodaje się ust. 9 w brzmieniu:
"9. Usprawnianie dzieci z uszkodzeniem oun do ukończenia 18 roku życia w formie ambulatoryjnej (w gabinecie/ zakładzie rehabilitacji/ fizjoterapii) może odbywać się na podstawie jednego w roku kalendarzowym skierowania z poradni specjalistycznej, w którym zlecony cykl terapeutyczny nie może przekroczyć 120 dni zabiegowych i nie więcej niż 5 zabiegów dziennie.";
2) w § 10 po ust. 4a dodaje się ust. 4b w brzmieniu:
"4b. W poradni rehabilitacyjnej w zakresie lekarskiej ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej, na podstawie jednego skierowania, dopuszcza się w przypadkach uzasadnionych medycznie, objęcie opieką świadczeniobiorcę ze schorzeniami wymagającymi długotrwałej rehabilitacji, do czasu osiągnięcia poprawy w leczeniu danej jednostki chorobowej, jednak nie dłużej niż 12 miesięcy.";
3) w § 14 w ust. 4 dodaje się pkt 7 w brzmieniu:
"7) lekarz POZ.";
4) w załączniku nr 3 do zarządzenia:
a) w wierszu 2.1.1 w kolumnie trzeciej pkt 4 otrzymuje brzmienie:
"4) lekarz specjalista reumatologii lub lekarz specjalista ortopedii",
b) w wierszu 3.1.3 kolumna trzecia otrzymuje brzmienie:
"1) lekarz medycyny
2) mgr fizjoterapii",
c) w wierszu 3.5.2 w kolumnie trzeciej uchyla się pkt 3,
d) w wierszu 3.5.3 dodaje się pkt 3 w brzmieniu:
"3) urządzenie wytwarzające impulsowe pole elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości";
5) w załączniku nr 6 do zarządzenia odsyłacz oznaczony "**" otrzymuje brzmienie:
"** - możliwość rozliczenia nie więcej niż 2 razy dziennie w warunkach ambulatoryjnych (w gabinecie/ zakładzie rehabilitacji/ fizjoterapii), a w warunkach domowych tylko 1 raz dziennie".
§ 2.
Do postępowań w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie zarządzenia, stosuje się przepisy zarządzenia, o którym mowa w § 1, w brzmieniu obowiązującym przed dniem wejścia w życie niniejszego zarządzenia.
§ 3.
- Zobowiązuje się dyrektorów oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia do wprowadzenia niezbędnych zmian, wynikających z wejścia w życie przepisów zarządzenia, do postanowień umów zawartych ze świadczeniodawcami.
- Przepis ust.1 stosuje się również do umów zawartych ze świadczeniodawcami po zakończeniu postępowań, o których mowa w § 2.
§ 4.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania, z mocą obowiązującą od dnia 1 lipca 2009 r. Prezes Narodowego Fundusz Zdrowia.
Prezes
Narodowego Fundusz Zdrowia
Jacek Paszkiewicz
źródło - Departament Świadczeń Opieki Zdrowotnej
Ostatnio zapisany: 14.07.2009 r. Norbert Tyszka